Bełchatów wciąż niepokonany

2005-11-06 17:00

W meczu na szczycie PLS mistrzowie Polski, Skra Bełchatów pokonali we własnej hali Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 28:26, 25:22). Mecz zaczął się od zdecydowanego prowadzenia gospodarzy, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy stanie 8:0! Ta wysoka przewaga utrzymała się do końca tej partii.

Dwa kolejne sety miały bardzo wyrównany przebieg, co wynikało z jednej strony ze znacznie lepszej gry zawodników Jastrzębia, z drugiej zaś - ze sporej liczby błędów, jakie popełniali bełchatowianie. Mimo to w końcowych fragmentach drugiego i trzeciego seta potrafili się zmobilizować i doprowadzić do szczęśliwego dla siebie zakończenia.

O 17 rozpoczęło się ostatnie spotkanie 4. kolejki, w którym Gwardia Wrocław podejmuje Mostostal Kedzierzyn.