Polski mecz w Serie A

2005-10-31 11:00

W 7. kolejce włoskiej Serie A siatkarzy doszło do „polskiego” meczu. RPA Perugia z Sebastianem Świderskim w składzie podejmowała Cimone Modena Dawida Murka. Więcej powodów do zadowolenia miał ten drugi - jego zespół wygrał na wyjeździe 3:1 (23:25, 25:13, 21:25, 15:25). Nasi reprezentanci zagrali w tym meczu w podstawowych składach, i obaj należeli do najlepszych zawodników meczu.

Świderski zdobył w tym spotkaniu 14 punktów, a na podkreślenie zasługuje fakt, że w trzecim secie miał 100% skuteczności w ataku! Więcej punktów od niego  (20)  zdobył w drużynie Perugii tylko Kubańczyk Osvaldo Hernandez.  W przekroju całego spotkania Świderski miał 65% skuteczności ataku. Nieco słabiej wypadł w przyjęciu - 47%.

Murek zapisał na swoim koncie 10 punktów. Nasz reprezentant rewelacyjnie spisywał się w odbiorze - przy skuteczność 80% nie popełnił w tym elemencie żadnego błędu! A dodać warto, że rywale najczęściej serwowali właśnie na niego (30 razy). Dawid nie zawiódł również w ataku  - 47%.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został uznany Andrea Sartoretti, który poprowadził zespół z Modeny do cennego zwycięstwa, zdobywając 21 punktów.

Trzeci Polak grający w Serie A1, występujący w Weronie Zbigniew Bartman, „zaliczył” epizod w 2. secie wyjazdowego meczu z Latiną, która okazała się lepsza wygrywając 3:0 (25:21, 25:22, 25:19).

Wyniki 7. kolejki:
RPA Caffe Maxim Perugia - Cimone Modena 1:3 (23:25, 25:13, 21:25, 15:25)
Copra Berni Piacenza - Codyeco S.Croce 2:3 (25:18, 20:25, 22:25, 25:12, 15:17)
Benacquista Assicurazioni Latina - Marmi Lanza Verona 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)
Tonno Callipo Vibo Valentia - Giotto Padova 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:22)
Bre Banca Lannutti Cuneo - Tiscali Cagliari 3:1 (22:25, 25:20, 25:14, 25:19)
Acqua Paradiso Gabeca Montichiari - Itas Diatec Trentino 0:3 (20:25, 26:28, 17:25)