Top Teams Cup: nikła porażka PZU AZS Olsztyn na wyjeździe

2005-10-26 21:30

W pierwszym meczu Pucharu Top Teams wicemistrzowie Polski, siatkarze PZU AZS Olsztyn ulegli na wyjeździe hiszpańskiemu Portol Son Amar Palma de Mallorca 2:3 (23, -21, -22, 22, -11).

PZU: Siebeck, Bąkiewicz, Gruszka, Nowak, Grzyb, Lipiński i Kuciński (l) oraz Ruciak, Czarnowski i Możdżonek.
Portol Son Amar: Porporatto, Titarenko, Antiga, Ruette, Fraitas, Falasca i Gonzalez (l) oraz Vega.

W zespole gospodarzy grają między innymi reprezentanci Hiszpanii - Jose Luis Molto i Miguel Angel Falasca, Francji - Stephane Antiga oraz Argentyny - Gustavo Porporatto. Olsztynianie rozpoczęli mecz w składzie: Lipiński, Siebeck, Bąkiewicz, Gruszka, NowakGrzyb oraz libero Kuciński. Zaskoczeniem mogła być nieobecność na parkiecie Pawła Papkego. Słuszność decyzji trenera Grzegorza Rysia potwierdza fakt, że olsztynianie wygrali pierwszy set 25:23.

Druga partia przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili już nawet sześcioma punktami (18:12). Olsztynianie ambitnie starali się odmienić losy seta, ale na niewiele się to zdało. Hiszpanie rozstrzygnęli tę partię na swą korzyść 25:21 i wyrównali stan spotkania.

Trzeci set miał podobny przebieg. Hiszpanie cały czas prowadzili z kilkupunktową przewagą, której nie dali sobie odebrać i ostatecznie wygrali 25:22.

Czwarty set nie okazał się, na szczęście, ostatnim w tym meczu. Olsztynianie, mimo że podobnie jak w dwóch poprzednich, przegrywali różnicą kilku punktów przez większą część tej partii, w końcówce popisali się skutecznością i rozstrzygnęli ją na swą korzyść 25:22.

Tie break nie rozpoczął się po myśli podopiecznych trenera Rysia - Hiszpanie objęli prowadzenie 5:2. Trzypunktowa przewaga utrzymała się do zmiany stron, by po chwili jeszcze wzrosnąć (11:6). Mimo ambitnej walki do końca zawodnicy PZU (12:11 dla Son Amar) nie zdołali już odmienić losów seta i musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy wygrali 15:11.

Obok przedstawicieli Hiszpanii i Polski w tej grupie występują jeszcze słoweński Autocommerce Bled i szwajcarski Seat Volley Nafels. Słoweńcy będą kolejnym rywalem wicemistrzów Polski, spotkanie rozegrane zostanie 2 listopada o godz. 18.00 w Olsztynie.