Wkręt-Met nadal liderem

2005-10-22 20:00

W drugiej kolejce PLS na razie najciekawiej było w Rzeszowie, gdzie miejscowa Resovia pokonała w pięciu setach Mostostal.

Po raz pierwszy w tym sezonie cieszyć się mogli siatkarze Politechniki Warszawskiej, którzy pokonali w Pile 3:1 beniaminka Jokera. Pilanie wygrali pierwszego, historycznego seta w PLS.

Drugie zwycięstwo zanotowali siatkarze Wkręt-Metu, którzy tym razem pokonali Gwardię we Wrocławiu 3:0. Częstochowianie prowadzą w tabeli bez straty seta. Na drugim miejscu plasują się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

W niedzielę ostatni mecz 2. kolejki - na parkiecie w Bełchatowie mistrz Polski, Skra, podejmie wicemistrza, PZU AZS Olsztyn (15.00, transmisje w Polsacie Sport i TV4).

Wyniki 2. kolejki, sobota:

Polska Energia Sosnowiec - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19-25, 20-25, 18-25)

Resovia - Mostostal-Azoty Kędzierzyn Koźle 3:2 (25-20, 25-20, 25-27, 22-25, 15-11)
Joker Piła - Wózki BT AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25-20, 21-25, 24-26, 19-25)
Gwardia Wrocław - Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 0:3 (13-25, 22-25, 17-25)