W meczu na szczycie Skra lepsza od PZU AZS

2005-10-23 17:00

W meczu kończącym 2. kolejkę PLS doszło do spotkania na szczycie pomiędzy mistrzem i wicemistrzem Polski.

Pierwszy set przebiegał pod wyraźne dyktando Skry Bełchatów. Znakomicie prezentował się w ataku Krzysztof Stelmach, w obronie imponował Krzysztof Ignaczak. Olsztynianie mieli problem, by kończyć ataki zdobyciem punktu.

Druga partia była podobna do pierwszej. Znów dominowali gospodarze, którzy uzyskali jeszcze wyraźniejszą przewagę, zwłaszcza w ataku. Tym razem ciężar gry na siebie wziął Mariusz Wlazły. Olsztynianie (Piotr Gruszka, Paweł Kuciński) mieli spore problemy, by odebrać zagrywki atakującego Skry. Problemy w przyjęciu sprawiły, że i w ataku często dochodziło do pomyłek gości, albo skuteczną obroną popisywali się gospodarze. W połowie seta w miejsce Pawła Papkego pojawił się u przyjezdnych leworęczny Mark Siebeck, ale i on nie potrafił odmienić losów tej partii.

Trzecia odsłona meczu miała niemal taki sam przebieg jak poprzednie sety. Tyle że w końcówce olsztynianie zaczęli odrabiać straty i zniwelowali przewagę bełchatowian do zaledwie dwóch punktów (21:19). Wówczas kontrowersyjną decyzję o dotknięciu siatki podjął arbiter spotkania, Wojciech Maroszek. Po chwili kapitan gości Marcin Nowak ukarany został żółtą kartką i Skra miała pierwszą piłkę meczową. Olsztynianie oddalili widmo porażki po błędzie z zagrywki Krzysztofa Stelmacha. Przy kolejnej jednak Michał Ruciak został zastopowany przez Witalija Kiktiewa i Skra mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Bełchatowianie awansowali na drugą pozycję w tabeli, zaś siatkarze PZU AZS spadli na piątą.

Wyniki 2. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki
Niedziela
KPS Skra Bełchatów SSA – PZU AZS Olsztyn 3:0 (25-20, 25-17, 25-20)
Sobota
KP Polska Energia Sosnowiec – KS Jastrzębski Węgiel SSA 0:3 (19-25, 20-25, 18-25)
AKS Resovia Rzeszów – Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25-20, 25-20, 25-27, 22-25, 15-11)
VKS Joker Piła – Wózki BT AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25-20, 21-25, 24-26, 19-25)
KS Gwardia Wrocław – Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 0:3 (13-25, 22-25, 17-25)