Reprezentacje
Ekstraklasa
I Liga
II Liga
Rozgrywki młodzieżowe
Siatkówka plażowa
FIVB CEV
Nasi Partnerzy
Adidas SklepyPolska Siatkówka
Magazyn SiatkówkaWiadomości

powrót powrót

MEJ: Polki odleciały do Serbii

2010-09-01 13:11


Reprezentacja Polski juniorek odleciała w środę do Serbii, gdzie od 3 września zagra w mistrzostwach Europy juniorek. Polki zmierzą się w Zrenjaninie w grupie II kolejno ze Słowacją, Węgrami, Włochami, Niemcami i Turcją.

W Niszu w grupie I zagrają Rosja, Belgia, Słowenia, Czechy, Serbia i Holandia. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinału, zespoły z miejsc 3-4 walczyć będą o lokaty 5-8. Polskie siatkarki, trenowane przez Zbigniewa Krzyżanowskiego, awans wywalczyły w dwustopniowych eliminacjach. Najpierw nie udała im się ta sztuka w turnieju w Krośnie. Następnie na początku lipcu pewnie uzyskały kwalifikacje w barażu w Finlandii.

- Najważniejsze, że zagramy w mistrzostwach Europy, gdyż kontakt z najlepszymi jest bardzo potrzebny. Widać to było na początku naszej pracy, gdyż ten zespół w konkurencji kadetek nie awansował do mistrzostw Europy - powiedział trener Zbigniew Krzyżanowski. O szansach polski szkoleniowiec nie chciał wypowiadać się. - Uważam, że z każdym można wygrać. Nie jesteśmy faworytkami turnieju, ale to może okazać się naszą zaletą. Zespół dużo umie. Jak podejdzie do gry bez obciążeń, to może daleko zawędrować. W kwalifikacjach pokazał, że sporo umie - dodał Zbigniew Krzyżanowski.

W gronie faworytek wymienia się m.in. ekipy Serbii i Rosji. W sparingu między tymi zespołami lepsze okazały się gospodynie czempionatu 3:2. Serbki są bardzo mocne w tej kategorii wiekowej i stawiają sobie za cel awans co najmniej do strefy medalowej. W rosyjskiej drużynie są zawodniczki, które należą do zespołów Superligi. Rozgrywająca Anastazja Bawakina w przynależności klubowej ma wpisane Zariecze Odincowo. Z kolei w kadrze naszych najbliższych rywalek Słowaczek jest Nicola Radosova, która gra w barwach niemieckiego Post Schwechat.

W okresie przygotowawczym polskie juniorki rozegrały kilka meczów z Czeszkami. Gra układała się w różny sposób, podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego częściej były pod wozem niż na wozie, ale jak mówi trener sparingi służyły przede wszystkim zgrywaniu i usuwaniu błędów.

Reprezentacja Polski na ME juniorek: Ewelina Tobiasz, Ewelina Polak (rozgrywające); Zuzanna Czyżnielewska, Natalia Kurnikowska (atakujące); Dominika Nowakowska, Iga Chojnacka, Aleksandra Sikorska (środkowe); Ewa Śliwińska, Magda Matusiak, Koleta Łyszkiewicz, Anna Grejman (przyjmujące); Dorota Medyńska (libero).

Eugeniusz AndrejukGaleria | Sklep | Upominki | Ciekawe strony | Chat | Forum | RSS


PZPS © 2005 Produced by JMC. Powered by Contentia CMS.