Wojciech Ferens: Trzeba walczyć dalej

2010-08-30 09:32

Wojciech Ferens na parkiecie podczas meczu przeciwko Holandii pojawił się w trzecim secie w miejsce Mateusza Miki. Nowy nabytek olsztyńskiego AZS-u w tym meczu spisał się całkiem nieźle zdobywając osiem punktów.  -Grało mi się bardzo dobrze. Szkoda, że tego samego nie można powiedzieć o wyniku - powiedział po meczu.

Holendrzy postawili dziś w Bobrujsku Polakom bardzo trudne warunki. Już od pierwszych piłek spotkania było widać, że wygrana z nimi nie będzie prostą sprawą. - Ciężko było nam ich odrzucić od siatki. Jeżeli zagrywaliśmy trudną zagrywkę, to najczęściej kończyła się ona zdobyciem punktu. Oni dobrze przyjmowali, a rozgrywający utrudniał nam grę na bloku i to było przyczyną przegrania tych dwóch pierwszych setów - ocenia Ferens. - W kolejnych dwóch partiach udawało nam się “czytać” grę rywali, co przełożyło się na wynik.

W trzecim secie biało- czerwoni grali jak z nut, gromiąc Holendrów 25:9. - Popełnialiśmy mniej błędów. Zniwelowaliśmy takie mankament jak złe ustawienie bloku. To właśnie dobry blok był kluczem do zwycięstwa w tym secie. Postawiliśmy Holendrom ciężkie warunki, ale w czwartym secie udało im się nawiązać z nami walkę. Graliśmy na dość wyrównanych poziomach, Niestety nie potrafiliśmy doprowadzić do tie breaka. Zabrakło szczęście w końcówce - mówi przyjmujący kadry.
Na razie biało-czerwoni mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Jutro czeka ich kolejna konfrontacja - tym razem z Belgami. Co trzeba poprawić przed tym spotkaniem w grze polskiej ekipy? - Wydaje mi się, że powinniśmy popełniać mniej błędów i po prostu walczyć - mówi Wojtek.