Polska - Rosja 3:1 w meczu towarzyskim

2010-08-02 20:04

Polska pokonała w Sopocie Rosję 3:1 (25:22, 25:22, 19:25, 25:22) w towarzyskim meczu siatkarek. W niedzielę wygrały podopieczne trenera Jerzego Matlaka 3:0.

Dwa pierwsze sety były do siebie podobne. Rosjanki obejmowały prowadzenie. Ich przewaga wynosiła m.in. 3:0, 5:1 i 8:4. Biało-czerwone popełniały błędy. W pierwszej partii przy drugiej przerwie technicznej było 16:13 dla Rosji i po wznowieniu gry starty zostały szybko odrobione 17:17. Działo się stak za sprawą m.in. trudnej zagrywki Polek. Specjalizowała się w tym głównie Anna Barańska. Przyjmująca biało-czerwonych dała jeszcze raz znać rywalkom swoim serwisem w końcówce i Polska miała przewagę 22:19. Jednak z powodu głównie nieskończonych ataków Rosjanki odrobiły straty. Końcówka wykonaniu gospodyń była bardzo skuteczna.

W drugiej partii od stanu 3:7 nastąpiła m.in. seria dobrych osbron. Odważnie atakowała Anna Barańska i Polska wyrównała na 7:7. Po drugiej przerwie technicznej Polska utrzymywała 2-3-punktowe prowadzenie. W tym fragmencie meczu udanymi atakami popisała się Katarzyna Skowrońska-Dolata. Polska pewnie wygrała również drugą partię.

W trzecim podopieczne trenera Jerzego Matlaka popełniły sporo błędów. Nie funkcjonowało przyjęcie tak jak w poprzednich partiach. - One sześć punktów dostały za frajer - mówił w czasie przerwy trener Jerzy Matlak przy stanie 12:11 dla Rosji. W czasie drugiej przerwy technicznej polski szkoleniowiec wypowiadał się w podobnym duchu.

W czwartej partii polskie siatkarki wróciły do swojej gry. Znakomicie znowu serwowała Anna Barańska. W końcówce wręcz doprowadzała do stresu przyjmujące rywalek. Kapitanem polskiego zespołu w głosowaniu zawodniczek została Katarzyna Skowrońska-Dolata.

W piątek polskie siatkarki rozpoczną zmagania w World Grand Prix. Rywalkami naszych siatkarek w Gdyni będą: Niemki, Dominikana i reprezentacja USA.

Polska: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Bednarek-Kasza, Gajgał, Kaczor, Bednarek, Maj (libero) oraz Zenik, Zaroślińska, Skorupa, Okuniewska, Kosek