MŚ kadetów: Polacy na jedenastym miejscu

2009-09-05 18:58

Po zaciętym spotkaniu z Francuzami Polacy wywalczyli jedenaste miejsce na mistrzostwach świata we Włoszech. W decydującym, piątym secie podopieczni Grzegorza Rysia pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 8 punktów. Polska – Francja 3:2 (25:21, 20:25, 12:25, 25:19,15:8)

Polacy rozpoczynają w składzie: Kowalski, Hain, Hebda, Kalembka, Buchowski, Ferens, Kaczmarek (libero)
Set I:
Pierwszą partię lepiej rozpoczynają Polacy. Rywale popełniają sporo błędów, atakują w siatkę i w aut. Po asie serwisowym Miłosza Hebdy prowadzimy na pierwszym czasie technicznym, 8:4. Po powrocie na boisko zespoły grają punkt za punkt, ale cały czas cztery „oczka” więcej mają na swoim koncie Polacy. Na drugiej przerwie technicznej jest 16:12 dla „biało-czerwonych”. Po powrocie na boisko w ataku z szóstej strefy przypomina o sobie Wojciech Ferens, 18:14. Polacy kontrolują przebieg gry, utrzymują bezpieczną przewagę i w efekcie wygrywają, 25:21.
Set II:
Druga partia rozpoczyna się od zdecydowanego uderzenia Polaków, rywale znów się mylą, 4:0. Potem jednak Francuzi odrabiają straty, nasi zawodnicy zaczynają się mylić, w efekcie czego przegrywają podczas pierwszej przerwy technicznej dwoma „oczkami”. Po jej zakończeniu nasz atakujący uderza w aut, potem zostaje zablokowany. Długą akcję  pełną przypadkowych zagrań po obu stronach sitaki wygrywają rywale i o przy stanie 9:13 o czas prosi trener Ryś. Na boisku w miejsce Ferensa pojawia się Długosz, Tomasza Kowalskiego zmienia Patryk Szczurek. Na drugim czasie technicznym rywale mają aż sześciopunktową przewagę. Po powrocie na boisko ta różnica punktowa jeszcze się zwiększa. Francuzi dobrze grają blokiem, 14:22. W końcówce seta naszym zawodnikom udaje się jeszcze zmniejszyć straty, pojedynczym blokiem popisuje się Mateusz Piotrowski, ale w efekcie „biało-czerwoni” przegrywają 20:25.
Set III:
 Początek trzeciej odsłony spotkania należy do Francuzów. Po udanej kiwce Ngapetha i bloku na Hebdzie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej czterema punktami, 4:8. Hebdę zmienia Piotrowski. Po powrocie na boisku panuje już tylko jedna drużyna. Francuzi zdecydowanie kontrolują sytuację i na drugim czasie technicznym prowadzą, 6:16. Polacy popełniają sporo błędów, co skrupulatnie wykorzystują rywale, którzy wygrywają wysoko tą partię, 12:25.
Set IV:
Czwarta partia rozpoczyna się od prowadzenia Polaków, po technicznym ataku Hebdy jest już 4:2. Z czasem ta przewaga się powiększa i na pierwszej przerwie technicznej wynosi aż 4 „oczka”. Potem jednak kolejne błędy popełniają rywale i jest już 12:6. Francuzi jednak ruszają do odrabiania strat. Wygrywają dwie długie akcje i jest już 14:11. O czas prosi trener Ryś. Przynosi on oczekiwany efekt, bo na drugiej przerwie technicznej prowadzimy czterema punktami. Po jej zakończeniu przeciwnicy zaczynają grać coraz lepiej, 19:17. W końcówce jednak nie do zatrzymania w ataku jest Hebda i Polacy zwyciężają 25:19.
Set V:
Tie breaka lepie zaczynają Polacy. Rywale popełniają błędy, a za rozmowy z sędzią zostają ukarani żółtą kartką, 4:0.  W ataku bardzo dobrze radzi sobie Mika, przy zmianie stron „biało-czerwoni” prowadzą 8:2. Cały czas kontrolują sytuację na boisku, po asie serwisowym Miki jest już 11:5. W końcówce seta nasi zawodnicy stawiają skuteczny blok, 13:6. W efekcie wygrywają 15:8.
Polska – Francja 3:2 (25:21, 20:25, 12:25, 25:19,15:8)
Polska: Kowalski, Hain, Hebda, Kalembka, Buchowski, Ferens, Kaczmarek (libero) oraz Szczurek, Piotrowski, Długosz, Dryja