Tomasz Kowalski: Nie potrafiliśmy utrzymać koncentracji

2009-09-03 09:42

Polscy kadeci zapisali na swoim koncie kolejną porażkę podczas mistrzostw świata we Włoszech. Tym razem lepsi okazali się reprezentanci Francji, którzy wygrali 3:2. - Zazwyczaj, kiedy się spotykamy z zespołem francuskim, gramy pięć setów – powiedział po spotkaniu trener Grzegorz Ryś.

Reprezentanci Polski kadetów bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie z Francuzami. Po pierwszych dwóch setach prowadzili 2:0. Potem jednak coś w ich grze się zacięło i kolejne trzy partie należały już do rywali. Dlaczego? - Mieliśmy problemy we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Nie potrafiliśmy do końca utrzymać koncentracji i skupić się na celu, jakim było zwycięstwo w tym spotkaniu – powiedział po spotkaniu kapitan, Tomasz Kowalski.

Obu zespołom zależało na dzisiejszym zwycięstwie. - Dzisiaj byliśmy świadkami zaciętej walki po obu stronach siatki. My graliśmy lepiej w pierwszych dwóch setach, Francja była lepsza w kolejnych trzech – podsumował spotkanie trener Grzegorz Ryś. - Zazwyczaj, kiedy się spotykamy z zespołem francuskim, gramy pięć setów. Można powiedzieć, że to taka nasza tradycja.
Jutro Polacy zmierzą się z drużyną Japonii. By myśleć o walce o dziewiąte miejsce, muszą ten zwyciężyć. - Musimy ten mecz wygrać, choć nie będzie to łatwe – zakończył polski szkoleniowiec.