MŚ Kadetów: Porażka Polaków z Rosjanami

2009-08-29 21:29

Reprezentanci Polski nie podołali dzisiaj Rosjanom. Po przegraniu dwóch setów, wywalczyli zwycięstwo w trzecim. W czwartej partii jednak lepsi okazali się siatkarze z Rosji. Tym samym Polacy stracili szansę na walkę o miejsce 1-8.

Polacy rozpoczynają w składzie: Szczurek, Hebda, Hain, Kalembka, Buchowski, Mika, Kaczmarek (libero)

Set I:
Spotkanie lepiej rozpoczynają Rosjanie, którzy dobrze radzą sobie w ataku. Polacy natomiast popełniają błędy i podczas pierwszej przerwy technicznej przegrywają, 8:3. Po powrocie na boisko skutecznym atakiem popisuje się Mateusz Mika. Rywale jednak cały czas utrzymują bezpieczną przewagę, po kiwce ich rozgrywającego jest już 11:5. Podopieczni Grzegorza Rysia ruszają do odrabiania strat. W ataku dobrze radzi sobie Miłosz Hebda, w uderzeniu z krótkiej przypomina o sobie Tomasz Kalembka. Podczas drugiej przerwy technicznej Polacy przegrywają czterema „oczkami”. Po powrocie na boisko dochodzi do podwójnej zmiany, w miejsce Patryka Szczurka i Miłosza Hebdy pojawiają się Mateusz Piotrowski i Tomasz Kowalski. Nie zmienia to jednak wiele w grze naszej reprezentacji, przy stanie 19:14 dla rywali o czas prosi trener Ryś. Jego podopieczni starają się gonić rywali, 22:19. W tym momencie jednak przeciwnicy zdobywają dwa „oczka” z rzędu i mają piłkę setową, w efekcie wygrywają 25:20.
Set II:
Druga partia tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia Polaków, w ataku bardzo dobrze radzą sobie Miłosz Hebda i Adrian Buchowski. Rywale natomiast popełniają błędy i na pierwszej prze3rwie technicznej przegrywają, 3:8. Po powrocie na boisko Rosjanie starają się zmniejszyć przewagę, Polacy popełniają błędy i przy stanie 8:10 o czas prosi trener Ryś. Od tego momentu toczy się wyrównana walka punkt za punkt, cały czas niewielką przewagę utrzymują „biało-czerwoni”. W miejsce Adriana Buchowskiego pojawia się Wojciech Ferens. Podczas drugiej przerwy technicznej Polacy prowadzą dwoma „oczkami”. Po jej zakończeniu jednak trzy punkty z rzędu zdobywają Rosjanie, bardzo dobrze pracuje ich blok. Przy stanie 17:16 o czas prosi trener Ryś. Po powrocie na boisko Polacy wychodzą na prowadzenie, 18:20. Sytuacja zmienia się jednak jak w kalejdoskopie. W zaciętej końcówce lespi okazują się rywale, którzy wygrywają 25:23.
Set III:
Trzeciego seta lepiej rozpoczynają Polacy, po ataku Buchowskiego jest 1:3. Przeciwnicy jednak szybko ruszają do odrabiania strat. Zdobywają pięć punktów z rzędu i na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 8:4. Po powrocie na boisko sytuacja niestety się nie zmienia. Rosjanie dobrze grają blokiem, Polacy popełniają błędy i przegrywają już 13:7. Nie poddają się jednak, w polu zagrywki staje Patryk Szczurek, zagrywa asa, a potem utrudnia odbiór rywalom, co wykorzystują jego koledzy. Na drugiej przerwie technicznej rywale prowadzą 16:14. Po powrocie na boisko Polacy zdobywają pięć punktów z rzędu. Przy stanie 16:19 dla o czas prosi trener Rosjan. W końcówce dochodzi do walki nerwów, Polacy dobrze grają blokiem i w efekcie wygrywają, 21:15.
Set IV:
Rosjanie powracają do gry w czwartym secie. Zaczynają bardzo zdecydowanie, już na początku wypracowują sobie wysoką przewagę, podczas pierwszej przerwy technicznej jest już 8:2. Po powrocie na boisko niewiele się zmienia. Rywale zdobywają kilka punktów z rzędu i na drugim czasie technicznym jest 16:5. Polacy jeszcze walczą, ale rywale grają bardzo skutecznie, 18:8. W końcówce seta w miejsce Szczurka wchodzi Kowalski, 22:8. W efekcie „biało-czerwoni” przegrywają 25:11.
Rosja – Polska 3:1 (25:20, 25:23, 21:25, 25:11)
Polska: Szczurek, Hebda, Hain, Kalembka, Buchowski, Mika, Kaczmarek (libero) oraz Kowalski, Piotrowski, Ferens, Długosz, Dryja,