ME Kadetek: Polska - Ukraina 3:1

2007-04-16 09:07

W ostatnim spotkaniu na mistrzostwach Europy reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 3:1 (23:25; 25:23; 25:15; 25:19) i tym samym zajęła jedenaste miejsce ME.

Polki rozpoczeły w składzie: Joanna Wołosz, K.atarzyna Bryda, Magdalena Wawrzyniak, Sylwia Pelc, Pulina Polak, Monika Martałek oraz libero - Angelika Bulbak

Na zmiany wchodziły: Katarzyna Lisiecka, AleksandraPasznik, Izabela Śliwa

Początek spotkania był bardzo wyrównanym widowiskiem. Na pierwszą przerwę techniczną Ukrainki zeszły z jedno punktową przewagą, po nieudanej zagrywce Joanny Wołosz. Kolejne akcje przyniosły Polkom nieznaczne prowadzenie, kiedy to kolejno: Magda Wawrzyniak, Patrycja Polak oraz Kasia Bryda znalazły sposób na ominięcie ukraińskiego bloku. Tuż przed drugą przerwą techniczną i zaraz po niej, obserwowaliśmy po stronie polskiej grę błędów. Chwilowy przestój rywalek natychmiast wykorzystały Ukrainki, zamieniając swoje akcje na zdobycz punktową. Przy stanie 20:16 dla Ukrainy, polska ekipa rzuciła się w pogoń, mimo to, czteropunktowej straty nie była w stanie odrobić. Ukrainki wygrały nieznacznie pierwszą partię 23:25.
 Druga odsłona gry, szczęśliwie dla Polek, potoczyła się zupełnie inaczej niż pierwsza. Biało – czerwone rozpoczęły tą rozgrywkę z dużą determinacją, a ich gra stała się bardziej kombinacyjna. Szczególnie dobrą partię rozegrały: Katarzyna Lisiecka w ataku oraz Monika Martałek w bloku.  Do końca tego seta oba zespoły toczyły zaciętą walkę. Z bardzo dobrej strony pokazała się ponownie Katarzyna Lisiecka, która ataki z prawego skrzydła regularnie zamieniała na punkty. W końcówce drugiej odsłony, do gry po jednej i drugiej stronie wdarły się nerwy. Przy stanie 21:20 dla Polek trener Andrzej Peć dokonał zmian w swoim zespole. Na miejsce Magdaleny Wawrzyniak weszła Katarzyna Bryda, a Patrycję Polak zmieniła Monika Martałek. Po bardzo wyrównanej walce Katarzyna Bryda mocnym atakiem po przekątnej ustanowiła wynik drugiego seta na 25:23 dla Polski.

Trzeciego seta biało – czerwone rozpoczęły w imponującym stylu. Zmusiły swoje rywalki do popełnienia błędów, następnie Joanna Wołosz dwukrotnie zaskoczyła rywalki bardzo mocną zagrywką. Kiedy blok Katarzyna Lisiecka – Monika Martałek zdobył kolejny punkt, Polki wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (6:1), którego nie oddały już do końca tego seta. Po drugiej przerwie technicznej podopieczne Andrzeja Pecia systematycznie powiększały przewagę. Dwa asy serwisowe pod rząd Sylwii Pelc, dały Polkom prowadzenie w stosunku 24:15. Po postawieniu przysłowiowej kropki nad „i”, biało – czerwone zasłużenie wygrały trzecią partię. Ta odsłona gry przyniosła pewną i dobrze zorganizowaną grę całego zespołu.

Kolejnego seta Polki rozpoczęły mocnym atakiem. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły z czteropunktowym prowadzeniem (8:4). Mimo znacznie większej zdobyczy punktowej po polskiej stronie, toczyła się wyrównana gra, która obfitowała w długie wymiany piłek. Bardzo dobrze w tej części pojedynku ponownie spisywała się Katarzyna Lisiecka, która przeprowadziła kilka udanych akcji z ataku, oraz dwukrotnie zamieniła zagrywkę na punkty. Polki zakończyły czwartego seta wynikiem 25: 19, a cały mecz 3:1.

Z czterech rozegranych spotkań, był to jedyny wygrany pojedynek Polek na mistrzostwach Europy w Brnie. Biało – czerwone zajęły ostatecznie jedenaste miejsce w turnieju.